Z Thomasa Puskailera je komiksový superhrdina. Zachraňuje životné prostredie

09.10.2019, hudba.zoznam.sk

Spevák, herec a moderátor Thomas Puskailer má ďalší rozmer. Stal sa superhrdinom v komikse. Pod menom Eco predstavuje komiks Eco & Tank – Zelená liga. Komiks má pomôcť chrániť životné prostredie a naučiť ľudí správať sa ako správny ekohrdina.

„Odmalička milujem komiksy, neustále ich čítam a inšpirujú ma v živote. Teraz spoločne s vynikajúcou ilustrátorkou Zuzanou Jančovou a Ivanou Jančovou, ktorá sa postarala o originálny scenár, sme vymysleli tento jedinečný komiks. Snažíme sa tak pre ľudí vytvoriť niečo, čo ich bude baviť, inšpirovať, motivovať. Skrátka chceme dať aj Slovensku vlastných superhrdinov. Náš komiks je vtipný a vhodný nielen pre mládež, ale pre kohokoľvek,“ nadšene hovorí Thomas Puskailer.

Hlavnými hrdinami komiksu sú opustené mačiatko menom Tank a chlapec Eco, ktorých nečakane spojí úder bleskom počas zúriacej búrky. Sila tohto blesku je však neobyčajná a dá obom superschopnosti, vďaka ktorým dostanú šancu chrániť svet pred eko-katastrofami. „Zelená liga sa bude postupne rozrastať a všetci jej členovia budú zachraňovať planétu pred ekologickými katastrofami a bojovať so zloduchom, ktorý si na našu planétu brúsi zuby. Vďaka týmto dobrodružstvám sa naučíme, ako sa stať naozajstným ekohrdinom. Chceme inšpirovať deti, mladých a vlastne všetkých ľudí na planéte. Po dokončení posledného dielu plánujeme dať všetky samostatné príbehy dokopy a vydáme ho v knižnej podobe,“ plánuje spevák.

Prvý diel dostanú zadarmo deti a študenti na jeho turné Eco Energy Tour, ktoré odštartovalo tento týždeň. „Začali sme turné a som nadšený, myslím si, že sme splnili očakávania detí aj učiteľov. Tento program hodnotia výborne a pozitívne. Všetci sú prekvapení, že sme koncerty posunuli na vyššiu environmentálnu úroveň. Je to skvelý spôsob, akým osloviť ľudí, aby sa starali o naše životné prostredie. Máme bezprostredné reakcie od detí aj dospelých,“ dodáva Puskailer.

Ukážky z komiksu nájdete na Instagrame @ecoatank alebo si ho môžete zdarma stiahnuť na Ecotour.sk, kde nájdete aj všetky aktuálne informácie o ekologických aktivitách Thomasa Puskailera.